Dziambor: Konfederacja może poprzeć słuszne projekty PiS

Poseł na Sejm Artur Dziambor z Konfederacji w wywiadzie dla radia „Siódma-Dziewiąta” zapowiedział gotowość jego formacji do popierania takich ustaw rządu, które będą zgodne z programem. Ważnym punktem zgodnym jest m.in. walka z LGBT.

Polityk partii KORWiN powiedział, że nie zapadła jeszcze decyzja co do rozmieszczenia klubów poselskich oraz kół w ławach Sejmu RP. Wyznał, że Konfederacja jako prawicowe ugrupowanie, chciałoby zasiąść jak najbliżej rządu.

„Poprosiliśmy o to, co się nam – jako prawicowej partii – należy, czyli miejsca najbliżej rządu z dostępem do pierwszego rzędu. To PiS decyduje, gdzie kto siedzi, bo ma większość samodzielną i mogą przyjąć listę życzeń, ale niekoniecznie ją spełnić. Powiedzieli, że nie ma takiej możliwości. Nasi przewodniczący poprosili zatem o miejsca na środku sali, ale tutaj też słyszałem plotkę, że gdzieś tam się nas otoczy, bo jesteśmy kołem” – poinformował Artur Dziambor.

Czytaj więcej: Denis Lisow wraca z dziećmi do Rosji

Konfederacja jest w stanie poprzeć takie projekty PiS, które byłyby zgodne z ich programem. Głównie w kwestiach światopoglądowych – „Jest mnóstwo projektów, w których możemy poprzeć rząd. To m.in. sprawy światopoglądowe, w których jesteśmy podobnego zdania. Jesteśmy na drugim biegunie, jeśli chodzi o gospodarkę. Tu się na pewno nie zgodzimy. Są jednak rzeczy, w których będziemy reagowali trochę mocniej”.

W wywiadzie zaznaczył, że Prawo i Sprawiedliwość stosuje mocną, prawicową retorykę, lecz jednak nie są w stanie przełożyć tego na prawodawstwo.

Wesprzyj już dziś organizację X Marszu Niepodległości!

DoRzeczy/siódma9

REKLAMA

Komentarze