Zapowiedź obchodów Nocy Kryształowej połączona ze sformułowaniem o “polskich obozach zagłady”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Obóz koncentracyjny, druty kolczaste.

/ fot. pixabay.com

W niemieckiej miejscowości Constatt pod Stuttgartem miała miejsce zapowiedź obchodów krwawej Nocy Kryształowej. W ogłoszeniu powiązano to z kłamliwym określeniem o “polskich” obozach zagłady. Wśród organizatorów m.in. niemiecka partia komunistyczna, partia zielonych.

Organizatorzy obchodów krwawego pogromu żydów w Niemczech przez nazistowski reżim, kłamliwie określili obozy zagłady. Taka zapowiedź listopadowych obchodów po uderza w polskie dobre imię. Odpowiedzialność spada na niemiecką partię komunistyczną, partię zielonych, antyfaszystowkie ruchy, partie lewicowe.

Czytaj więcej: Strajk nauczycieli w natarciu – co miesiąc protesty w innym mieście

“W polskim obozie zagłady Auschwitz-Birkenau komendant obozu Rudolf Hoess latem 1941 roku rozpoczął masowe mordy na sowieckich jeńcach wojennych z wykorzystaniem cyklonu B” – można przeczytać na ulotce z obchodów Nocy Kryształowej w Constatt.

Rzecznik prasowy z berlińskiej ambasady RP, Dariusz Pawłoś zapowiedział już podjęcie odpowiednich czynności dyplomatycznych, aby zaradzić temu kłamstwu.

“Szczerze doceniamy inicjatywę upamiętnienia rocznicy wybuchu II wojny światowej i walkę z przejawami antysemityzmu i rasizmu, ale przykre jest to, że przy okazji rocznicy tak tragicznego wydarzenia jak Noc Kryształowa niemieccy organizatorzy w swoim zaproszeniu piszą że KL Auschwitz-Birkenau był jakoby polskim obozem zagłady” – powiedział polski dyplomata.

Wesprzyj już dziś organizację X Marszu Niepodległości!

PR24

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY