Młodzież Wszechpolska zorganizowała w całej Polsce “Zapal znicz bohaterom”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Młodzież Wszechpolska zorganizowała w całym kraju akcję “Zapal znicz bohaterom”. Na grobach żołnierzy, którzy walczyli o wolną Polskę działacze MW zapalili znicze.

Akcja odbyła się w Poznaniu, Szczecinie, Podkarpaciu czy Warszawie: “Na warszawskich Powązkach, gdzie zostało pochowanych wielu polskich nacjonalistów, zapaliliśmy znicze na nagrobkach. Szczególnie upamiętniliśmy grób przedwojennego prezesa Młodzieży Wszechpolskiej Jana Mosdorfa, na którym dodatkowo złożyliśmy wieniec” – informują wszechpolacy.

“Oddział szczeciński Młodzieży Wszechpolskiej przeprowadza akcję “Zapal znicz bohaterom”, akcja polega na tym, żeby pamiętać o tych, którzy walczyli podczas wojny, w czasach komunizmu, dziś będziemy zapalać znicze na ich mogiłach” – komentuje dla Radia Szczecin członek zarządu głównego MW, Adrian Bartoś.

Przypominamy, że od miesiąca trwała zbiórka na akcję. Zapal znicz bohaterom to akcja, która ma przywrócić pamięć o Polkach i Polakach, którzy walczyli o wolną Polskę: ” Chcemy przywrócić pamięć o ludziach, którzy polegli w walce o niepodległość naszego kraju, oddać im należyty szacunek za ich heroiczne czyny. Pragniemy przybliżyć niepowtarzalne historie naszych rodaków, którzy potrafili stać się ludźmi czynu w walce za ojczyznę.”

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY