Kosiniak-Kamysz oddaje głos w sprawie Marszałka Senatu: “Powinna być to osoba neutralna”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz powiedział, że Marszałkiem Senatu powinna być osoba łączące różne środowiska. Nie wskazał konkretnej osoby. Według niego Senat powinien być poważną izbą w polskim parlamencie.

“Nie podam żadnego nazwiska, bo naprawdę szanuję swoich partnerów, z którymi rozmawiam, szanuję senatorów. Dzisiaj autorytarne stawianie jakiegokolwiek nazwiska jest robieniem krzywdy tym wszystkim, których się wymienia. Po drugie jest graniem nie fair wobec senatorów i innych formacji politycznych, a my gramy fair” – powiedział Władysław Kosiniak-Kamysz, uważając, że Marszałkiem Senatu powinna być osoba łącząca różne środowiska.

Czytaj więcej: Ulica Jedności Robotniczej za Fieldorfa! Skandal w Żyrardowie

Lider PSL, uważa że Senat powinien stać się poważniejszą izbą w polskim parlamencie, niż miało to miejsce dotychczas – “To ma być inna izba, niż była przez cztery lata. Tam ma być poważna debata, poważna dyskusja, szanowanie wszystkich formacji, które się znajdują i wszystkich senatorów. Poprawianie ustaw, a nie ślepe blokowanie. Jeżeli jest dobra ustawa, to trzeba ją przyjąć i trzeba to szybko zrobić jak jest naprawdę ciekawe rozwiązanie. Jak będzie głupie, to trzeba to zmieniać, żeby polepszyć”.

Zależy mu także na tym, aby ustawy wykonane przez ludowców zostały przyjęte przez Senat. Tego samego oczekuje również od SLD i Platformy Obywatelskiej.

Wesprzyj już dziś organizację X Marszu Niepodległości!

interia

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY