Ależ prezent dla PiS. “Polska złamała prawo ws. uchodźców”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ fot. wikimedia

Ależ propagandowy prezent dla Prawa i Sprawiedliwości! Trybunał Sprawiedliwości UE uznał, że Polska złamała unijne prawo ws. uchodźców.

Polska złamała prawo w związku z nieprzyjęciem 7 tysięcy tzw. uchodźców. Przypomnijmy, że po kryzysie imigracyjnym z 2015 roku władze unijne zdecydowały, że każde państwo członkowskie ma do siebie przyjąć określoną liczbę uchodźców, aby odciążyć Niemcy czy Włochy. Polska miała “dostać” siedem tysięcy tzw. uchodźców. Jak pamiętamy, Polska, Węgry czy Czechy sprzeciwiły się i imigrantów nie przyjęły.

Na tym opierała się cała propaganda polityczna w pierwszych latach rządu Prawa i Sprawiedliwości. Oczywiście szybko się okazało, że zamiast siedmiu tysięcy uchodźców “od Niemców”, Polska przyjęła dużo więcej przybyszów z Bliskiego Wschodu, Bangladeszu, Filipin czy Ukrainy “z pierwszej ręki”. Zamiast kilku tysięcy dzisiaj możemy mówić o kilku milionach. Cała ta antyimigrancka hipokryzja PiS-u ukryta została pod jednym hasłem – “jesteśmy przeciwko nielegalnym imigrantom”.

ZOBACZ TAKŻE: Łukaszenka przywalił Polsce. “Nakarmcie swoich lekarzy”

Prawda zaczęła docierać teraz Polaków, między innymi dzięki pracy Konfederacji i Ruchu Narodowego. Dzisiaj TSUE uznało, że Polska “odmawiając zastosowania tymczasowego i ograniczonego w czasie mechanizmu obowiązkowej relokacji osób ubiegających się o ochronę międzynarodową, Polska, Węgry i Republika Czeska uchybiły zobowiązaniom, które na nich ciążą na mocy prawa Unii”. Woda na młyn propagandy Andruszkiewiczów, Rachoni czy Holeckich.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY