Gdzie będzie siedziała Konfederacja? Spór o miejsca w Sejmie

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ sejm.gov.pl

Gdzie Konfederacja będzie siedzieć w Sejmie? Po prawej stronie, między PiS i PSL, z tyłu? Ułożenie Sejmu właśnie jest ustalane.

Od czasów rewolucji francuskiej i powstania podziału na prawicę i lewicę przyjęło się, że prawica znajduje się po prawej stronie sali, a lewica po lewej. W Polsce zmieniło się to w 2015 roku, kiedy po raz pierwszy od lat do Sejmu nie weszła formalna lewica. Jak pamiętamy, Zjednoczona Lewica nie przeszła wtedy 8-procentowego progu dla koalicji.

Wtedy zdecydowano, że kluby będą ułożone od największego do najmniejszego. Od prawej siedział więc komitet PiS, potem PO, Kukiz’15, Nowoczesna i PSL. Tym razem, dzięki pompowaniu ze strony telewizji publicznej, lewica wróciła do Sejmu. Kancelaria Sejmu zaproponowała więc, żeby od prawej siedział PiS, potem PSL, PO i SLD. Konfederacja… miałaby siedzieć z tyłu.

ZOBACZ TAKŻE: PILNE: Konfederacja powołuje w Sejmie koło poselskie [WIDEO]

Oczywiście Konfederacja nie jest z tego zadowolona. Podobno mało kto jest zadowolony z proponowanego ułożenia Sejmu. Konfederacja najchętniej zasiadła by zgodnie z profilem ideowym, to jest najbardziej na prawo. Wiadomo jednak, że bardzo zależy na tym Prawu i Sprawiedliwości. Znana jest doktryna Kaczyńsiego pt. “na prawo od nas tylko ściana”. W takiej sytuacji Konfederacja podobno wolałaby siedzieć między PiS a PSL. Rzędów w Sejmie jest jedenaście, więc posłowie Konfederacji siedzieliby w jednej linii.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY