Niemiecka elita to antysemici: “Żydzi mają za dużo władzy”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ fot. pixabay

Niemiecki dziennik „Sueddeutsche Zeitung” opublikował badania, z których wynika, że “antysemityzm w Niemczech osiągnął punkt krytyczny”.

Według gazety co czwarty Niemiec jest antysemitą – Niemcy uważają, że Holokaust może się powtórzyć. Badania zostały przeprowadzone przez Światowy Kongres Żydów w RFN. Instytucja uważa, że postawy antysemityckie są szeroko rozpowszechnione.

Co ważne antysemitami stają się elity. Dotyczy to aż 27 proc. wszystkich Niemców i 18 proc. klasyfikowanych przez dziennik jako „elita”. Niemcy podkreślają, że Żydzi za dużo mówią o roli ofiary i Holokauście – uważa tak aż 42 procent Niemców.

„Sueddeutsche Zeitung” zwraca w artykule uwagę, że coraz więcej takich postaw jest rozpowszechnionych wśród osób z wyższym wykształceniem oraz rocznymi dochodami powyżej 100 tysięcy euro. Są oni określani przez gazetę jako “elita”. Aż 48 proc. twierdzi, że Żydzi są bardziej lojalni wobec Izraela niż Niemiec.

“Wiemy co się dzieje, gdy zwykli ludzie odwracają wzrok lub milczą. Nadszedł czas, aby całe społeczeństwo niemieckie zajęło jasne stanowisko i zaczęło walczyć z antysemityzmem. Jeśli ponad jedna czwarta społeczeństwa utożsamia się z antysemityzmem, to nadszedł czas, aby pozostałe trzy czwarte broniły demokracji i tolerancyjnego społeczeństwa” – komentuje przewodniczący Światowego Kongresu Żydów Ronalda Laudera.

Czytaj także: Cimoch: “Żydzi potrzebują antysemityzmu jak powietrza” [WIDEO]

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY