Prezes Trybunału broni aborcji. Wawer: “PiS to aborcjoniści w maskach katolików”

Dodano   0  
  Loading

Co z zakazem aborcji eugenicznej? Prezes Trybunału Konstytucyjnego wyraźnie dąży do umorzenia skargi konstytucyjnej ws. aborcji eugenicznej.

Prawo i Sprawiedliwość obiecywało wprowadzenie zakazu przeprowadzania aborcji eugenicznej. Politycy partii rządzącej tłumaczyli, że czekają w tej sprawie na wyrok Trybunału Konstytucyjnego. Julia Przyłębska zapewniała, że nie będzie żadnych opóźnień. Właśnie mijają… dwa lata. Temat nadal nie jest rozwiązany. Prezes Trybunału Konstytucyjnego wyraźnie sprawę blokuje. Takie informacje podaje tygodnik katolicki “Niedziela”.

Z dniem rozpoczęcia pierwszego posiedzenia nowego Sejmu, wniosek ponad stu posłów ws. aborcji eugenicznej ulegnie dyskontynuacji. Politycy Konfederacji zwracają uwagę, że to typowe działania PiS. Szumne hasła i zapewnienia w mediach, zwolennicy PiS myślą, że partia rządząca rzeczywiście zmienia Polskę, a po jakimś czasie okazuje się, że wszystko jest tak, jak było. Sprawę dosadnie skomentował Michał Wawer, jeden z liderów Ruchu Narodowego:

ZOBACZ TAKŻE: Szok! Konfederacja: ostatnie posiedzenie Sejmu było nielegalne [WIDEO]

“PiSowcy przez całą kampanię powtarzali, że nie zakazali aborcji ustawą, bo czekają na wyrok TK. Wygląda na to, że jeszcze sobie poczekamy. Przed nami kolejne 4 lata legalnej aborcji i kolejne tysiące ofiar”, napisał na Twitterze skarbnik Konfederacji i członek Zarządu Głównego RN. “PiS = aborcjoniści w maskach katolików. Hańba” – dodał. Miejmy nadzieje, że obecni w nowym parlamencie posłowie Konfederacji wpłyną na rządzących. Kiedy zakończy się mordowanie niewinnych?

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY