Pogańskie figurki Pachamama wrzucone do Tybru

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ źródło: Shutterstock

Dwójka katolików zabrała pogańskie figurki Pachamama, które przybyły do Rzymu i zostały ustawione w kościele Matki Bożej Śnieżnej i wrzuciła do Tybru. W ceremonii otwarcia Synodu Amazońskiego brał udział Papież Franciszek. Watykan odrzucał możliwość przedstawiania na tych figurkach Matki Boskiej.

Prawdopodobnie dzisiaj rano dwójka mężczyzn udała się do bazyliki Matki Bożej Śnieżnej znajdującego się w pobliżu mostu Świętego Anioła, aby zabrać pogańskie figurki Pachamama. Brały one udział w ceremonii otwarcia Synodu Amazońskiego na czele z Papieżem Franciszkiem.

Zobacz także: Sukces polskich studentów: Nagroda za wizję bazy marsjańskiej

Na materiale wideo widać wyraźnie, jak mężczyzna zabiera z kościoła zostawione drewniane figurki. Wraz z operatorem kamery, udają się w kierunku mostu Św. Anioła. Pogańskie bożki zostają umiejscowione na barierce po czym zostają popchnięte w stronę rzeki Tyber.

Niejasność znaczenia tych figurek, była tematem rozważań w przestrzeni kościelnej. Jedni uwali je za personifikację św. Maryi, drudzy że jest przedstawiają one pogańską boginię Pachamamę. Watykan oficjalnie odrzucił możliwość identyfikacji figur z Matką Boską.

“To nie Maryja, kto to w ogóle powiedział? (…) Nie ma tu żadnej sensacji, to tubylcza kobieta reprezentująca życie. To figura o naturze kobiecej, nie sakralnej, a tym bardziej pogańskiej” – powiedział wówczas rzecznik synodu, ks. Giacomo Costa SJ.

Wesprzyj już dziś organizację X Marszu Niepodległości!

catholicherald.co.uk

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY