Pierwszy spacer kosmiczny wyłącznie z astronautkami

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Stacja kosmiczna/ kosmos

/ fot. nasa.gov

Wczoraj miał miejsce pierwszy spacer kosmiczny, gdzie prac konserwacyjnych dokonywały wyłącznie kobiety. Z tej okazji Prezydent Donald Trump rozmawiał telefonicznie z astronautkami. Jessica Meir i Christina Koch pionierkami.

Pierwszy spacer kosmiczny z wyłącznie kobietami po za Stacją Kosmiczną trwał wczoraj 5 godzin. W tym czasie astronautki naprawiały kontroler baterii litowo-jonowych. Był to 221. spacer od 1998 roku.

Czytaj więcej: „Nie wstydzę się różańca”! Odpowiedź na ataki liberałów i lewaków

Z tej okazji, pod koniec wykonywanych prac naprawczych do astronautek zatelefonował Prezydent USA Donald Trump. Obok niego siedział Wiceprezydent Mike Pence oraz córka prezydenta Ivanka Trump.

“Wykonujecie prace na bardzo dużej wysokości, wysokości na jaką mało kto się wzniesie. Gratulacje Christina i Jessica, to jest naprawdę historyczne wydarzenie” – powiedział astronautkom Donald Trump.

“Oddajemy hołd kobietom przed nami”

W odpowiedzi Prezydent Trump usłyszał oprócz podziękowań determinację przebywających w przestrzeni kosmicznej astronautek, które pierwszy raz uczestniczyły razem dokonują prac naprawczych.

“My po prostu wykonujemy swoja pracę. Coś, do czego przygotowywałyśmy się przez 6 lat. Chciałybyśmy oddać hołd kobietom, które były przed nami” – oświadczyła Jessica Meir. 

Administracja obecnie piastującego fotel prezydencki Donalda Trumpa, chce, aby w 2024 roku amerykański astronauta ponownie znalazł się na Księżycu. Jako pierwsza również miałaby się tam pojawić kobieta. W tym wysiłku mają pomóc NASA wraz SpaceX i Boeing.

Wesprzyj już dziś organizację X Marszu Niepodległości!

tvp.info

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY