Mężczyzna z Jeleniej Góry oskarżony o znęcanie się nad dziećmi

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Mieszkaniec Jeleniej Góry, 24-letni mężczyzna został oskarżony przez prokuraturę. Miał on znęcać się fizycznie i psychicznie nad dziećmi swojej partnerki. Sąd Rejonowy umieścił go w trzy miesięcznym areszcie. Czeka go rozprawa, gdzie może otrzymać wyrok do 8 lat pozbawienia wolności.

Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze oskarżyła 24-latka o znęcanie się nad dziećmi. Mężczyzna miał je bić, używać wulgaryzmów, a nawet zagrozić śmiercią. Gehenna dla siedmioletniego oraz sześcioletniego dziecka miała trwać od lutego 2017 roku.

Czytaj więcej: Hasło Marszu Niepodległości pod ostrzałem antyklerykałów i dziennikarzy: „Ale odlot”

Zawiadomienie o przestępstwie złożył kurator, który sprawował opiekę nad dziećmi. Śledczym powiedział, że mężczyzna miał bić dzieci, uderzać je paskiem od spodni. Stosował on również kary, które polegały na nieruchomym ustaniu przez określony czas w danej pozycji.

Zatrzymany i przeprowadzony przed oblicze prokuratura, Dawid A. nie przyznał się do zarzucanych mu czynów – “Podejrzany nie przyznał się do jego popełnienia” – skomentował prokurator okręgowy.

Sąd Rejonowy wydał nakaz trzymiesięcznego aresztu dla podejrzanego. 24-latkowi grozi do ośmiu lat pozbawienia wolności za popełnione przestępstwa. Wcześniej był on już karany za jazdę samochodem pod wpływem alkoholu, a także za jazdę bez prawa jazdy.

Wesprzyj już dziś organizację X Marszu Niepodległości!

onet.pl/pap

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY