Donald Tusk zostanie szefem Europejskiej Partii Ludowej? Zgłosiła go PO

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ fot. Wikipedia Commons/Mateusz Włodarczyk

W grudniu kończy się kadencja Donalda Tuska jako “prezydenta Europy”. PO zgłosiła Donalda Tuska na funkcję przewodniczącego Europejskiej Partii Ludowej.

Donald Tusk będzie przewodniczącym Rady Europejskiej tylko do grudnia. Większość specjalistów uważa, że były premier ma zamiar ponownie zaangażować się w polską politykę. Na razie jednak brak w tej sprawie konkretnego komunikatu. Teraz pojawiają się informacje, że Platforma Obywatelska zgłosiła Tuska na przewodniczącego Europejskiej Partii Ludowej.

Miałby więc zastąpić Josepha Daula z francuskiej partii Republikanów. Donald Tusk potwierdził taką propozycję, zaznaczając przy tym, że jego “zaangażowanie w Europejską Partię Ludową nie będzie wykluczać zaangażowania w sprawy krajowe”, co jest kolejnym sygnałem, że Donald Tusk rzeczywiście ma zamiar “wrócić na białym koniu” do Polski, czego pragnie wielu zwolenników opozycji.

ZOBACZ TAKŻE: Czarne chmury nad Schetyną! Zastąpi go Borys Budka?

Za Tuskiem ostatni szczyt unijny. “My Kaszubi musimy być twardzi, inaczej byśmy nie przetrwali nie najłatwiejszej naszej historii. To jest jakoś tam poruszający moment. To, że ja nie mam łez w oczach, to nie znaczy, że ci, którzy mnie żegnali się nie popłakali, a było kilku takich. Odczułem taką osobistą satysfakcję, że jestem ciągle twardy, mimo upływu lat i że nie poddaję się wzruszeniom zbyt łatwo” – skomentował.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY