Skandaliczne praktyki Biedronki – oszukiwała Polaków na cenach. Teraz może zapłacić miliardy euro

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ fot. commons.wikimedia.org

Megaskandal z portugalskim dyskontem w tle. Skandaliczne praktyki Biedronki na celowniku UOKiKwłaściciel może słono zapłacić za nieprawidłowości przy podawaniu cen w sklepach.

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów wziął na celownik praktyki Biedronki. Sieć sklepów oszukiwała bowiem klientów na cenach – na półkach zazwyczaj widniała niższa cena niż w rzeczywistości.

Biedronce grozi kara w wysokości do 10 procent obrotu, czyli w tym przypadku 1,5 mliarda euro – czyli około 6 mld złotych: “Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów wszczął postępowanie przeciw spółce Jeronimo Martins Polska (JMP). Zarzuty dotyczą uwidaczniania niższych cen przy produkcie, a następnie naliczania wyższej ceny w kasie w sklepach sieci Biedronka”.

ZOBACZ TAKŻE: AGROunia ośmieszyła Biedronkę podmieniając jabłka – wyrzucili portugalskie i wstawili polskie

“Mieliśmy bardzo dużo sygnałów z całego kraju na temat nieprawidłowości przy podawaniu cen w sklepach sieci Biedronka. Zgłaszali je zarówno konsumenci, jak i wojewódzkie inspektoraty Inspekcji Handlowej. Nie może być tak, że klient widzi atrakcyjną cenę przy produkcie, a po obejrzeniu paragonu okazuje się, że zapłacił więcej. To może być nieuczciwa praktyka rynkowa” – komentował Marek Niechciał.

nczas

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY