Pierwsze obrady koła poselskiego Konfederacji. Kulesza przewodniczącym

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Jak informowaliśmy, oficjalnie ogłoszono powstanie koła poselskiego Konfederacji. Za nami pierwsze obrady tego koła. Konfederacja już zaczęła działać!

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej Konfederacji ogłoszono powstanie jednego koła poselskiego Konfederacji. Ponieważ Konfederacja to de facto koalicja Ruchu Narodowego, partii Korwin i środowiska skupionego wokół Grzegorza Brauna, pojawiały się plotki o możliwości utworzenia dwóch kół: narodowego i wolnościowego. Dzisiaj już mamy pewność, że będzie jedno koło.

Koło, nie klub, dlatego że do utworzenia klubu poselskiego potrzebne jest posiadanie piętnastu posłów. Konfederacja ma na tę chwilę tylko jedenastu parlamentarzystów. Koło zaczyna działać już dzisiaj. Chociaż zaprzysiężenie nowego Sejmu będzie miało miejsce dopiero 12 listopada, Konfederacja ma już swoje władze i omawia najbliższe zadania.

ZOBACZ TAKŻE: PILNE: Konfederacja powołuje w Sejmie koło poselskie [WIDEO]

Przewodniczącym koła został Jakub Kulesza z partii KORWiN. Wiceprzewodniczącym, a zarazem rzecznikiem prasowym koła będzie reprezentujący narodowców Krzysztof Bosak. Wiceprezes Ruchu Narodowego nie był jednak obecny na samej konferencji prasowej, ponieważ był już w czasie lotu na wyspy brytyjskie, gdzie będzie spotykał się z mieszkającymi tam Polakami, będącymi sympatykami Konfederacji.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY