REKLAMA

Informator „Rz”: Wojna z PiS rozpoczęła się na całego

REKLAMA

Źródła Rzeczpospolitej podają, że wojna z PiS ruszyła na całego. Gazeta przypomina oświadczenie prezesa NIK.

„CBA kwestionuje majątek, ABW nie uchyla certyfikatu. W sprawie Mariana Banasia służby zaczęły walczyć między sobą” – pisze „Rz”. W czwartek szef NIK powrócił do obowiązków po bezpłatnym urlopie, na którym przebywał od 27 września,

Dzisiaj przystąpiłem do wykonywania konstytucyjnych i ustawowych obowiązków w Najwyższej Izbie Kontroli. Deklaruję, że będę przeciwstawiał się wszelkim próbom ataku na moją osobę jako Prezesa Najwyższej Izby Kontroli. Stanowczo również oświadczam, że będę bronił niezależności i bezstronności Najwyższej Izby Kontroli jako naczelnego organu kontroli państwowej” – pisał Banaś w oświadczeniu.

Tymczasem Rzeczpospolita pisze o wojnie na linii Banaś-PiS. „Partia wywindowała go na najwyższe stanowiska w państwie (ministra finansów, szefa Krajowej Administracji Skarbowej, a teraz prezesa NIK), nie ma na niego żadnego wpływu. A on się jej nie boi” – mówi dla „Rz” polityk z kierownitwa partii.

Źródła podają, że nie jest ona jedyną osobą, która może zaszkodzić Kaczyńskiemu. „Ma ogromną wiedzę i – jak mówią politycy PiS – może ją wykorzystać przeciwko partii”

REKLAMA

Komentarze