REKLAMA

Hasło Marszu Niepodległości pod ostrzałem antyklerykałów i dziennikarzy: „Ale odlot”

REKLAMA

Wczoraj organizatorzy Marszu Niepodległości ogłosili tegoroczne hasło przyświecające największej manifestacji patriotycznej w Europie. W Internecie pojawiły się pierwsze komentarze.

Hasło Marszu Niepodległości zostało ogłoszone na wczorajszej konferencji prasowej. Przedstawił je prezes Stowarzyszenia i główny organizator Robert Bąkiewicz: Marsz Niepodległości w 2019 roku będzie szedł pod hasłem „Miej w opiece Naród cały”.

CZYTAJ TAKŻE: Znamy hasło Marszu Niepodległości 2019: „Miej w opiece Naród cały”

W Internecie pojawiły się już pierwsze komentarz osób publicznych. Hasło tegorocznego Marszu chwalą setki użytkowników mediów społecznościowych. Ale nie wszystkim spodobało się odwołanie do wyższych wartości. Jednym z krytyków takiego pomysłu jest znany dziennikarz Michał Szułdrzyński.

Dziennikarz uznał, że jeden z plakatów promujących hasło jest… „to profanacja i atak na chrześcijaństwo!”. „Różaniec na zaciśniętej pięści wygląda jak kastet – narzędzie przemocy. A to symbol modlitwy. Zaciśnięta pięść to znak zamknięcia, nienawiści, gniewu – postawy, która mało ma z modlitwą wspólnego”.

Inni użytkownicy piszą natomiast, że plakat przypomina symbol… „white power”. „Z całym szacunkiem Panie Redaktorze, ale – odlot” – komentuje poseł Robert Winnicki. „Różaniec się Panu redaktorowi z kastetem kojarzy? Serio? Uniesiona pieść to symbol zwycięstwa. Nie doszukujmy się kontrowersji tam gdzie ich nie ma” – pisze natomiast Tomasz Kalinowski.

REKLAMA

Komentarze