Ostateczne wyniki wyborów około 20:00. Konfederacja ma 11 posłów?

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Około godziny 20:00 odbędzie się kolejna konferencja prasowa PKW. Najprawdopodobniej na niej usłyszymy oficjalne wyniki wyborów. Konfederacja ma 11 posłów.

Przypomnijmy, że na tę chwilę nie ma jeszcze ostatecznych wyników. Opieramy się na danych z 27275 na 27415 obwodowych komisji wyborczych, co stanowi 99,49%. Wbrew pozorom ostateczne wyniki mogą być bardzo ważne dla polityków, działaczy i sympatyków Konfederacji. Po exit-pollu spodziewaliśmy się 13 mandatów. Później pisało się o 12 lub 11.

Onet w swoich wyliczeniach potwierdza, że Konfederacja może spodziewać się jedenastu miejsc w nowym parlamencie. Wiemy, że w Sejmie pojawią się liderzy Ruchu Narodowego: Robert Winnicki, Krzysztof Bosak, Krzysztof Tuduj. Prawdopodobnie dostaną się także Michał Urbaniak (RN Pomorze) i Krystian Kamiński (RN Lubuskie).

ZOBACZ TAKŻE: 12 mandatów dla antysystemowców. Zobacz kto z Konfederacji wejdzie do Sejmu

Pewne miejsce w parlamencie ma Grzegorz Braun, który osiągnął fenomenalny wynik w Rzeszowie. Wolnościową stronę Konfederacji reprezentować będzie Janusz Korwin-Mikke, Konrad Berkowicz, Dobromir Sośnierz, Jakub Kulesza, Artur Dziambor. Ostatecznie wyniki podamy niezwłocznie po konferencji prasowej PKW.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY