[PILNE] Wybory parlamentarne 2019. Pierwsze wyniki sondażowe

Dodano   0  
  Loading

Prawo i Sprawiedliwość według wstępnych wyników exitpoll, wygrało wybory parlamentarne uzyskując 43,6 poparcia. Tuż za nią uplasowała się Koalicja Europejska z 27,4 głosów. Pierwsze sondażowe wyniki pojawiły się tuż po godzinie 21.

W wyborach parlamentarnych na dalszych pozycjach uplasował się komitet Konfederacji z wynikiem 6,4%, Komitet PSL uzyskał natomiast 9,6% poparcia. Lewica zebrała natomiast 11,9 procent głosów. Ostateczne wyniki wyborów poznamy dopiero po wpłynięciu wszystkich protokołów do PKW.

Na żywo, w studiu Mediów Narodowych wybory parlamentarne komentują dziennikarze i publicyści: prezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości, Robert Bąkiewicz, Stanisław Michalkiewicz, Krzysztof Karoń, prof. Jerzy Robert Nowak. Wieczór wyborczy prowadzi redaktor Michał Jelonek.

Przypominamy, że w 2015 roku zwycięstwo przypadło Prawu i Sprawiedliwości – PiS otrzymał 235 mandatów w Sejmie. Druga w wyborach była Platforma Obywatelska z 138 mandatami, Kukiz’15 otrzymał 42 mandaty, Nowoczesna – 28 mandatów, Polskie Stronnictwo Ludowe – 16 mandatów, a Mniejszość Niemiecka – 1 mandat.

Wieczór wyborczy w studiu Mediów Narodowych:

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY