Będzie rozłam w Kościele? Ks. Isakowicz-Zaleski się martwi

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Ksiądz Tadeusz Isakowicz-Zaleski

Ksiądz Tadeusz Isakowicz-Zaleski / fot. Wikimedia Commons

W wywiadzie udzielonym “Super Express” ks. Isakowicz-Zaleski martwi się kondycją Kościoła katolickiego. Czy rzeczywiście dojdzie do rozłamu w Kościele?

W Amazonii trwa zorganizowany przez Papieża Franciszka synod dla biskupów. Dyskusja koncentruje się wokół ekologii, co niezbyt podoba się księdzu Tadeuszowi Isakowicz-Zaleskiemu. Zwraca on uwagę na kryzys, który trawi Kościół. Zwraca uwagę, że może dojść do rozłamu w związku z rosnącą opozycją wobec dosyć lewicowych poczynań Papieża Franciszka. Mówi się nawet o dopuszczeniu kobiet do kapłaństwa.

Synod dla Amazonii rozmawia głównie o… ekologii. “Laicyzacja środowisk i narodów oraz odchodzenie ludzi młodych od praktyk religijnych oraz prześladowanie chrześcijan w różnych rejonach świata. Lobby homoseksualne, pedofilia i rozłam w lokalnym Kościele. Ojciec Święty tym się powinien zajmować” – słusznie zwraca uwagę duszpasterz polskich Ormian.

ZOBACZ TAKŻE: ONZ chce karać za krytykę LGBT i uderza w Kościół za “podżeganie do nienawiści”

Zapytany, czy rzeczywiście może dojść do rozłamu w Kościele mówi: “Oczywiście nic nie jest przesądzone. Można jeszcze z tej drogi zawrócić. Ale tendencja jest bardzo niebezpieczna. Jeśli zmiany poszłyby w kierunku protestantyzacji, wprowadzenia kapłaństwa kobiet, czy liberalizacji w sprawach ślubów homoseksualistów, Kościół czeka schizma. I ja się jej bardzo obawiam.”

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY