Nie żyje Jan Szyszko! Prezydent Duda poinformował o zaskakującej śmierci

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Dziś zmarł 75-letni były minister środowiska Jan Szyszko. O fakcie jego zgonu poinformował na portalu społecznościowym Prezydent Andrzej Duda. Przyczyną śmierci był prawdopodobnie zator płucny.

O zaskakującej opinię publiczną śmierci poinformował na portalu społecznościowym Prezydent Andrzej Duda. Nie żyje Jan Szyszko, były minister środowiska, znany z kontrowersyjnej dla ekologów decyzji o kontrolowanej wycince Puszczy Białowieskiej, aby odciąć schorowane drzewa od zdrowych, nie zainfekowanych kornikiem.

Czytaj więcej: Ostra riposta Bosaka na debacie w TVN: „Horała się zaraz popłacze”

Polityk Prawa i Sprawiedliwości zmarł prawdopodobnie na zator płucny. Startował z okręgu podwarszawskiego, gdzie prowadził on swoją kampanię wyborczą.

“Bardzo smutna, niespodziewana wiadomość. Dziś przed południem odszedł Pan Prof. Jan Szyszko. Naukowiec i polityk ale przede wszystkim dobry i życzliwy Człowiek, pasjonat przyrody, którego darzyłem wielką sympatią i szacunkiem. Fiat Voluntas Tua” – napisał prezydent.

W przeszłości trzykrotnie piastował stanowisko ministra ochrony środowiska. Za pierwszym razem w rządzie Jerzego Buzka w latach 1997-1999, następnie w latach 2005-2007 za rządów Kazimierza Marcinkiewicza i Jarosława Kaczyńskiego oraz w latach 2015-2018 w czasie rządów Beaty Szydło i Mateusza Morawieckiego.

Wesprzyj już dziś organizację X Marszu Niepodległości!

polsatnews.pl

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY