Ministerstwo finansów nie wyklucza przejęcia mBanku

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ fot. flickr.com/photos/narodowybankpolski

Ministerstwo finansów mogłoby przejąć aktywa mBanku za pomocą Skarbu Państwa. Szef resortu Jerzy Kwieciński nie wyklucza takiej opcji. Kilka banków kontrolowanych przez rząd mogłoby przejąć te aktywa. Commerzbank zamierza odsprzedać swoje 70 procent udziałów w mBanku.

Jerzy Kwieciński podczas Kongresu 590 powiedział dziennikarzom, że ministerstwo finansów byłoby chętne na wykup poprzez banki kontrolowane przez Skarb Państwa pakietu akcyjnego mBank.

“Zawsze, gdy pojawiają się ciekawe aktywa bankowe, to ekscytuje rynek. Z mojego punktu widzenia najlepiej by było, gdyby te aktywa zostały przejęte przez taki bank, dla którego to jest dobre uzupełnienie obecnego portfela produktowego” – usłyszeli dziennikarze m.in. Rzeczpospolitej.

Czytaj więcej: Prawybory w Wieruszowie. Konfederacja z wynikiem ponad 7 procent

Commerzbank odsprzedaje 70 procentowy pakiet udziałowy

Niemiecki większościowy udziałowiec Commerzbank wystawił na sprzedaż 70 % pakiet udziałów w mBanku za kwotę 10 mld złotych. Założony w 1986 roku mBank posiada czwarte co do wielkości aktywa w Polsce o wartości 150 mld złotych. Z tego względu w kuluarach mówi się o przejęciu przez rząd spółki.

Wśród polskich graczy wymieniane jest Pekao i PKO BP. Ten drugi nie chce skomentować sprawy. Zaznaczono, że zarząd PKO BP zawsze tak robi, gdy jest wystawiany na sprzedaż konkretny podmiot. Pekao natomiast nie prowadzi żadnych negocjacji w sprawie przejęć innych banków.

Polski Fundusz Rozwoju zaznaczył, że nie prowadzi żadnych analiz i rozmów na temat ewentualnych przejęć instytucji finansowych. Dwa lata temu fundusz pomógł przy repolonizacji Pekao.

rp.pl

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY