Guru amerykańskich lewaków miał zawał. Bernie Sanders w szpitalu

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ wikimedia/PHC C.M. Fitzpatrick

Bernie Sanders to ikona amerykańskiego lewactwa. Popularny w Stanach Zjednoczonych polityk miał zawał. Chce być kandydatem PD na prezydenta USA.

Bernie Sanders ma 78 lat. W latach 1981-89 był burmistrzem Burlingron w stanie Vermont, od 1991 do 2007 roku był członkiem Izby Reprezentantów, a od 2007 roku jest senatorem ze stanu Vermont. Przez większość kariery pozostawał niezrzeszony, próbując na orbicie Partii Demokratycznej budować oddolny ruch socjalistyczny. Obecnie jest członkiem Partii Demokratycznej.

Walczy o nominację swojej partii na kandydata na prezydenta Stanów Zjednoczonych. Przypomnijmy, że batalia o Biały Dom to de facto walka dwóch partii, Partii Republikańskiej i Partii Demokratycznej. Obie te partie wybierają swoich kandydatów na prezydenta w prawyborach. Bernie Sanders jest obecnie jednym z kilkunastu członków PD startujących w prawyborach.

ZOBACZ TAKŻE: “Musimy jeść dzieci!” Czy to wydarzyło się naprawdę?

Sztab wyborczy Sandersa poinformował, że lekarze wszczepili senatorowi dwa stenty z powodu niedrożności tętnicy. Teraz okazuje się, że popularny amerykański socjalista miał zawał. Kampania senatora aż do odwołania została zawieszona. Pojawiają się informacje, że Bernie Sanders może zrezygnować z wyborów. Jest najstarszym kandydatem Demokratów starającym się o nominację do walki o Biały Dom w historii.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY