Już niedługo do USA bez wizy? Donald Trump podpisuje

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Donald Trump

/ fot. flickr.com

Czy już niedługo wjedziemy do Stanów Zjednoczonych bez wizy? Donald Trump podpisał kluczowy dokument, który to umożliwia. Spełniamy warunki.

Już podczas ostatniej wizyty prezydenta Andrzeja Dudy w Stanach Zjednoczonych pojawiały się informacje, że przyjęcie Polski do programu bezwizowego jest tylko kwestią czasu. Dzisiaj mamy potwierdzenie, że prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump podpisał kluczowy dokument w tej sprawie. Oczywiście będziemy mogli usłyszeć, że to zasługa PiS, jednak Polska po prostu spełniła warunki.

Dokument ten przyjmuje Polskę do systemu bezwizowego. Tym samym już za kilka miesięcy będziemy mogli wjechać na teren USA bez wizy. System ten obejmuje ruch turystyczny. Na tej zasadzie co roku do USA wjeżdża ok. 20 milionów osób. Nie oznacza to jednak, że otrzymanie możliwości pracy w Stanach Zjednoczonych będzie łatwiejsze, niż dotychczas.

ZOBACZ TAKŻE: To już pewne! Trump i Duda chcą podpiszą deklarację wojskową. Obce wojsko w Polsce coraz bliżej

Wygląda na to, że główna obietnica wielu kiełbas wyborczych od kilkudziesięciu już lat zostanie spełniona przez USA. Polska bowiem ma już mniej niż 3% odmów wiz. Warto też wspomnieć, że choć polski rząd uważa się za “jednego z głównych sojuszników USA”, w programie tym jest już 38 państw, w tym 23 kraje członkowskie Unii Europejskiej.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY