REKLAMA

500 naukowców pisze list do ONZ, że kryzys klimatycznie nie istnieje: „To bzdura”

500 naukowców postanowiło napisać do sekretarza generalnego ONZ ws. zmian klimatycznych. Jak przekonują – alarm klimatyczny do bzdura.

Grupa 500 cenionych naukowców, którzy badają zmiany klimatu skierowała swój list do Antonio Guterresa i do Patrici Espinosa Cantellano, sekretarza wykonawczego Konwencji Narodów Zjednoczonych ds. zmian klimatycznych. Przestrzegają w nim do marnotrawienia pieniędzy na walkę z klimatem.

ZOBACZ TAKŻE: Ekooszołomka Greta Thunberg z największą szansą na Nobla: „Ma nagrodę w kieszeni”

W liście czytamy m.in., że „okrutne i nieroztropne jest opowiadanie się za marnotrawstwem miliardów dolarów na podstawie tak niedoskonałych modeli”, a „obecna polityka niepotrzebnie osłabia system gospodarczy, zagrażając życiu w krajach, którym odmawia się dostępu do stałej i taniej energii elektrycznej”

W dokumencie skierowanym do ONZ można przeczytać, że globalne ocieplenie postępuje dużo wolniej niż się zakłada. Naukowcy apelują także, aby nie podejmować decyzji na postawie histerycznych wystąpień: „Wzywamy do przestrzegania polityki klimatycznej bazującej na solidnej nauce, realizmie gospodarczym i prawdziwej trosce o tych, w których uderza kosztowna, niepotrzebna i nieskuteczna obecna polityka”

pch24

REKLAMA

Komentarze