TVP przeprasza za pominięcie Konfederacji

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Na łamach programu “Wiadomości” doszło do przeprosin przez stację TVP za pominięcie w sondażu Konfederacji. Ugrupowanie w tym badaniu przeprowadzonym na zlecenie “Super Expressu” przekroczyło próg wyborczy. Jarosław Olechowski uznał decyzję sądu za kuriozalną.

W dzisiejszym wydaniu wieczornym “Wiadomości” TVP została ukazana widzom notka przepraszająca Konfederację za pominięcie w sondażu, w którym to ugrupowanie przekroczyło 5 % próg wyborczy. Przed jej wyświetleniem prowadząca program Danuta Holecka stwierdziła, że jest to kuriozalna decyzja sądu.

Czytaj więcej: Skąd organizacje LGBT biorą pieniądze – raport Ordo Iuris

W materiale prowadzonym przez Marcina Tulickiego wielokrotnie pojawiało się to stwierdzenie. Tłumaczył on, że w sondażach poprzedzających Konfederacja nie przekraczała progu wyborczego. Poinformowano również, że dziennikarką montująca materiał sporny, nie była wystarczająco doinformowana w szczegółach badania Pollsteru.

TVP przypomniało w programie przegraną Konfederacji w sądzie z TVN, gdy ta stacja pominęła w swoim materiale informację o zarejestrowaniu jej komitetu wyborczego. Ma to świadczyć o stronniczości sądów.

Szef Telewizyjnej Agencji Informacyjnej uznał wyrok sądu za kuriozalny. Uznał, że sędziowie po raz kolejny angażują się w politykę. Na twitterze napisał również, że poprawiony sondaż został opublikowany dwa dni później.

YT/Karol Wilkosz

onet

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY