USA: Czarnoskórzy sprawcami 90 proc. przestępstw na tle rasowym

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

BJS przedstawiła statystyki przestępstw międzyrasowych w 2018 roku w USA. Dane jasno wskazują, że głównymi sprawcami są czarnoskórzy.

BJS gromadzi informacje na temat przestępstw osobistych, które nie są śmiertelne (tj. gwałtu lub napaści seksualnej, napadu oraz kradzieży osobistej) oraz przestępstw związanych z mieniem w gospodarstwach domowych (tj. włamania, kradzieży pojazdów silnikowych i innych kradzieży) zarówno zgłoszonych, jak i niezgłoszonych na policję.

Według danych było 593 598 brutalnych przestępstw (z wyłączeniem zabójstw) z udziałem czarnych i białych – czarnoskórzy byli sprawcami 537 204 przestępstw na tle rasowym czyli 90 proc., natomiast biali – 56 394 czyli mniej niż 10 procent.

Nie tylko Stany Zjednoczone mają problem z rosnącą przestępczością wśród obcokrajowców i osób czarnoskórych. Niedawno publikowaliśmy dane statystyk Guardia Urbana i Mossos o przestępczości w Brukseli. Tuż po opublikowaniu raportu władze zaczęły się tłumaczyć: “To nie oskarżenie, ani rasizm”.

Okazało się, że aż 80% przestępców w Barcelonie to obcokrajowcy: “To ani oskarżenie, ani rasizm. To po prostu fakt. Burmistrz Adzie Colau to sęe nie podoba, ale to główny problem bezpieczeństwa, przed którym stoi miasto” – tłumaczył urząd.

bjs.gov
Dodano w Bez kategorii

POLECAMY