Ukraińcy oskarżyli Polaka o zabójstwo ich żołnierza: “To fake news”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Polak winny morderstwa na ukraińskim żołnierzu? “To fake news” – przekonuje portal Defence24. Informację o zabójstwie powieliły największe ukraińskie media.

“25 września na ukraińskich portalach internetowych pojawiła się nieprawdziwa informacja o rzekomym zabójstwie, do którego miało dojść z rąk polskiego żołnierza popełnionego na poligonie w Jaworowie” – o sytuacji informuje portal polukr.net.

Media podawały nawet dane na temat Polaka, który miał zamordować ukraińskiego żołnierza. Miał nim być polski instruktor Joint Multinational Training Group Ukraine. Treść została szybko przekazana nie tylko na ukraińskie portale, ale także polskie.

Do sprawy odniosła się w końcu ukraińska policja, która zdementowała informacje o Polaku. Służby określiły powielanie fake newsa próbą zdyskredytowania polskiego instruktora. Pierwsza taki artykuł ukazał się we lwowskiej gazecie “Ratusz”, gdzie dziennikarz ujawnili rzekome screenshoty, zawierające powiadomienie ukraińskiej policji.

“Informujemy, że informacja o wydarzeniu nie ma związku z rzeczywistością, a Wydział Komunikacji Policji w obwodzie lwowskim nie przygotował materiału na ten temat. Prosimy przedstawicieli mediów o niepublikowanie fałszywych wiadomości”.

Portal cyberdefence24.pl zwraca uwagę na datę, w której ukazała się informacja: “Nie bez znaczenia jest fakt, na co wskazuje polukr.net, że obecnie w obwodzie lwowskim trwają ćwiczenia pod kryptonim „Rapid Trident 2019”, z udziałem żołnierzy z 14 krajów, w tym również z Polski.”

cyberdefence24.pl
Dodano w Bez kategorii

POLECAMY