Skandal! KJ nie chce Konfederacji w debacie. Zapraszają znajomych

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Nowy sposób na cenzurowanie Konfederacji w kampanii wyborczej. Klub Jagielloński w Katowicach dołącza do bojkotu narodowców i wolnościowców?

Pomimo zapowiedzi o organizacji “otwartej debaty”, wszystko wskazuje, że Klub Jagielloński w Katowicach wpadł na nowy sposób na ominięcie Konfederacji i jej “niewygodnych” kandydatów w debatach wyborczych. Do tej pory słyszeliśmy od mediów np., że Konfederacja nie jest zapraszana, bo nie ma pięciu procent w sondażach.

3 października w Katowicach Klub Jagielloński organizuje debatę pt. “Młodzi do Sejmu. Debata kandydatów”. Wezmą w niej udział przedstawiciele list PiS, KO, SLD i PSL. Zaproszono także przedstawiciela Konfederacji, kierując się jednak kluczem prywatnych sympatii. Konfederacja postanowiła wystawić do debaty “dwójkę” w Katowicach, Tomasza Dorosza z RN.

ZOBACZ TAKŻE: Konfederacja pozywa TVP w trybie wyborczym – Wieczorem pikieta pod ich siedzibą

Klub Jagielloński odrzucił jednak taką możliwość, tłumacząc, że zaprasza dobranych przez siebie kandydatów, a Tomasz Dorosz, jako były Kierownik Główny ONR jest postacią zbyt kontrowersyjną i “wiecową”. Jest to przykład decydowania za komitet kto ma go reprezentować w publicznych wydarzeniach, co jest skandalem. Będziemy informować o rozwoju sytuacji.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY