Amerykanie inwestują w Polsce. 100 mln na rozwój Whirlpool w Łodzi

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Amerykański producent sprzętu AGD ma zainwestować w Łodzi setki milionów złotych. Whirpool przekonuje, że pieniądze zostaną przeznaczone na nowoczesną platformę produkcyjną.

“Inwestujemy ok. 100 mln zł w rozwój produktu, który pozwoli nam na wysyłanie kuchenek nie tylko na rynek polski i europejski, ale również do Stanów Zjednoczonych” – powiedział dyrektor Łódzkiej Strefy Przemysłowej Whirlpool Company Polska Szymon Krupiński.

“Przypomnę, że firma Whirlpool – a wcześniej Indesit – otrzymała trzy zezwolenia na działalność w ŁSSE. To nasz wieloletni partner. Co prawda pierwsza inwestycja uruchomiona w 1999 roku powstała jeszcze bez zezwolenia, bo strefy na dobre się wtedy nie rozpędziły, ale wszystkie następne realizowano ze wsparciem” – mówił Michalik na konferencji z okazji 20-lecia działalności firmy.

Nie wszystkim podoba się decyzja firmy. Internauci zauważają, że polityka firmy prowadzona jest w liberalny sposób i chociaż firma zatrudnia w Polsce 6 tysięcy osób to część z nich to Ukraińcy. Użytkownicy krytykują także sposób przedstawienia tej informacji w telewizji publicznej.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY