Czteroosobowa rodzina zaatakowana przez pluskwy… w pociągu Pendolino

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
zdjęcie ilustracyjne

zdjęcie ilustracyjne / Fot. Pixabay

Czteroosobowa rodzina została zaatakowana przez pluskwy… w pociągu Pendolino z Krakowa do Gdyni. Najbardziej ucierpiało 4-letnie dziecko.

O sprawie poinformowało Radio Zet. Do niecodziennej sytuacji doszło podczas wtorkowego kursu Pendolino. Czteroosobowa rodzina została pogryziona przez pluskwy – najmocniej ucierpiała 4-letnia dziewczynka. Pracownicy nie chcieli pomóc rodzinie – poinformowali jedynie o złożeniu reklamacji.

Rodzina od razu po ugryzieniu poinformowała kolejarzy o icydencie z pluskwami, Ci jednak nie byli zainteresowani sprawą. PKP Intercity twierdzi jednak, że dba o czystość w pociągach, a skład jeszcze tego samego dnia przeszedł dezynfekcję.

“Czystość składów jest na bieżąco kontrolowana. Wykonywane czyszczenia i sprzątania eliminują potencjalne czynniki mogące mieć wpływ na możliwość pojawiania się w pociągach insektów” – przekonuje spółka. W oświadczeniu prasowym można przeczytać też, że czyszczenie jest przeprowadzane raz na dobę, a w wybranych pociągach także w trakcie jazdy.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY