REKLAMA

Demokraci zaczynają procedurę odsunięcia Trumpa od władzy. Prezydent: „to polowanie na czarownice”

Demokraci zapowiedzieli rozpoczęcie procedury impeachmentu prezydenta Donalda Trumpa. Oskarżają go o wywieranie nacisku na Ukrainę. Prezydent ostro komentuje: „To polowanie na czarownice”.

Demokraci oskarżają Trumpa o wstrzymanie pomocy wojskowej dla Ukrainy i wywieranie nacisków na prezydenta Ukrainy. Prezydent miał zmusić też ukraińskie władze do wszczęcia śledztwa przeciwko synowi swojego kontrkandydata w wyborach prezydenckich. 

Nancy Pelosi wprost nazwała działania prezydenta „zdradą bezpieczeństwa narodowego”. Trump zaprzecza jakoby wstrzymuje pomoc dla Ukrainy – potwierdza jednak, że zamroził fundusze ponieważ niesprawiedliwie jest, że tylko USA pomagają Ukrainie, a Unia Europejska nie. Zaś samo wszczęcie procedury odsunięcia go od władzy określił: „polowaniem na czarownice”  

„Taki ważny dzień w Narodach Zjednoczonych, tyle pracy i tyle sukcesów, a Demokraci z rozmysłem musieli to zniszczyć i poniżyć kolejnym polowaniem na czarownice. Czy możecie w to uwierzyć?” – napisał na Twitterze Trump.

REKLAMA

Komentarze