Facebook kupi startup umożliwiający kontrolę komputera za pomocą myśli

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Laptop.

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. unsplash.com

Facebook podjął decyzję o tym, żeby zakupić startup, który umożliwi kontrolę komputera za pomocą myśli. Koszt zakupu może wynieść do… 500 miliardów dolarów.

Technologiczny startup CTRL-Labs pracuje nad oprogramowanie, które będzie pozwalać użytkownikom na kontrolę cyfrowych awatarów za pomocą myśli. Portal społecznościowy nie komentuje dotychczasowych doniesień mediów.

Forsal podaje, że “koszt transakcji może wynieść od 500 mln nawet do miliarda dolarów”. Startup ma już 4 lata i zatrudnia dziesiątki osób. Jak podkreśla portal informacyjny – to jednak nie przeważyło na zakupie CTRL-Labs.

Startup wykorzystuje bowiem wykorzystuje “specjalne bransoletki, które po umieszczeniu na ramieniu danej osoby, monitorują jej aktywność neuronalną i pozwalają przewidzieć, o jakich ruchach fizycznych myśli, nawet jeśli sama się nie porusza. Następnie obraz aktywności neuronów jest przetwarzany w ruch na cyfrowym ekranie”.

Niedawno portal postanowił zmienić swój slogan. Zmiana pozostała praktycznie niezauważona przez użytkowników i nie ogłoszono jej w mediach. Zmiana hasła nastąpiła podczas rejestracji – dotychczas brzmiał on „To jest (i zawsze będzie) darmowe!”. Teraz można zobaczyć napis: „To szybkie i proste”.

forsal
Dodano w Bez kategorii

POLECAMY