Prawda zwyciężyła. Pochowano 22 bohaterów, którzy walczyli o wolną Polskę

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Wczoraj odbył się uroczysty pogrzeb 22 bohaterów, którzy zostali odnalezieni przez IPN: “Zamordowani przez komunistów, potajemnie pochowani na Łączce po dekadach powracają w chwale”

“Uroczysty pogrzeb polskich patriotów, zamordowanych przez #WładzeKomunistyczne za wierność idei niepodległości, to dziejowa sprawiedliwość i spełnienie obowiązku” – podkreślał na Twitterze Instytut Pamięci Narodowej.

Szczątki 22 bohaterów z honorami spoczęły w Panteonie – Mauzoleum Żołnierzy Wyklętych-Niezłomnych na Wojskowych Powązkach.

Głos w sprawie zabrała także Młodzież Wszechpolska – “Jednym z pochowanych bohaterów był Adam Mirecki „Adaś” członek przedwojennej Młodzieży Wszechpolskiej i Stronnictwa Narodowego, żołnierz NOW i AK”.

W uroczystościach wzięła udział siostra zamordowanego, Maria Mirecka Loryś: “Pani Maria Loryś ma 103 lata. 4 zwrotki Hymnu stała na baczność. Jak stal. Pani Kapitan Maria Loryś walczyła o wolną Polskę. Dziś pożegnała swojego brata Adama, zamordowanego przez komunistów”

“Stoimy na miejscu świętym, na Łączce. To tu chciano zasypać i zadeptać niepodległą Polskę. Dziś spełniamy chrześcijański obowiązek pochówku wobec pokolenia, które umarło, abyśmy byli wolni” – powiedział do zebranych na Wojskowych Powązkach prezes IPN.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY