Cenzura w TVP? Nie zgodziła się wyemitować spotu Okręgowej Izby Lekarskiej

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
stetoskop

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Pixabay

TVP nie zgodziła się wyemitować spotu Okręgowej Izby Lekarskiej ponieważ jest… “niezgodny z linią programową telewizji publicznej”.

O sprawie informuje Wirtualna Polska, o decyzji telewizji poinformowała także Okręgowa Izba Lekarska na Twitterze: “Spot nie wpisuje się w charakter treści emitowanych w programach telewizji publicznej i jest niezgodny z linią programową TVP S.A., co w świetle Zasad Sprzedaży może być podstawą do odmowy emisji reklamy” – podała fragment uzasadnienia na portalu społecznościowym.

https://twitter.com/slonka17/status/1175077533437571074

W Internecie zawrzało. Część komentujących wskazywała, że spot jest po linii programowej opozycji dlatego nie zdecydowano się go wyemitować. Wpis skomentował m.in. przewodniczący zarządu krajowego Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy Krzysztof Bukiel: “Mówienie prawdy jest niezgodne z linią programową TVP?” – ostro pyta na Twitterze.

TVP nieoficjalnie komentuje, że jednym z powodów odmowy wyemitowania spotu było to, że Okręgowa Izba Lekarska chciała wykupić czas antenowy, a nie wnioskowała o bezpłatny czas, które przysługuje organizacjom pożytku publicznego.

onet/wp

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY