Kanadyjscy studenci obiecują, że dla dobra klimatu nie będą się rozmnażać

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Kanadyjscy studenci obiecują, że dla dobra świata (z powodu zmian klimatycznych) nie będą się rozmnażać. Decyzję zmienią dopiero, gdy rząd podejmie realne działania w tej sprawie.

Kanadyjscy studenci rozpoczęli akcję #NoFutureNoChildren, która jest zorganizowana przez Emmę Lim z montrealskiego Uniwersytetu McGil. Do tej pory chęć zrezygnowania z potomstwa zadeklarowała około 2 tysiące studentów.

To nie pierwsza afera w tym tygodniu związana ze zmianami klimatu. Kilka dni temu szwedzki naukowiec stwierdził, że globalne ocieplenie spowoduje kanibalizm. Jak sam przyznaje – temat ten staje się coraz mniej „tabu”.

Według szwedzkiego naukowca w miarę ocieplania się klimatu będzie coraz mniej żywności, co może zmusić ludzi do rozważenia alternatywnych form odżywiania. Źródła te mogą obejmować owady, takie jak koniki polne lub robaki, ale mogą również obejmować… zwłoki, powiedział Söderlund. Dodał, że stopniowo przyzwyczajając się do smaku własnego ciała, ludzie mogą postrzegać kanibalizm jako mniej „tabu”.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY