Według szwedzkiego naukowca globalne ocieplenie spowoduje… kanibalizm

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Według szwedzkiego naukowca, Magnusa Söderlunda globalne ocieplenie spowoduje kanibalizm. Jak sam przyznaje – temat ten staje się coraz mniej “tabu”.

Według szwedzkiego naukowca w miarę ocieplania się klimatu będzie coraz mniej żywności, co może zmusić ludzi do rozważenia alternatywnych form odżywiania. Źródła te mogą obejmować owady, takie jak koniki polne lub robaki, ale mogą również obejmować… zwłoki, powiedział Söderlund. Dodał, że stopniowo przyzwyczajając się do smaku własnego ciała, ludzie mogą postrzegać kanibalizm jako mniej “tabu”.

Mężczyzna bada reakcje psychologiczne, takie jak słyszalny jęk uczestników, gdy zapytano ich, czy rozważą zjedzenie zwłok: „Byłbym otwarty na przynajmniej spróbowanie tego” – wprost powiedział Söderlund.

https://twitter.com/delestoile/status/1174351865972240389

To nie pierwsza szwedzka afera z globalnym ociepleniem w roli głównej. Rok temu 15 latka strajkowała, ponieważ zmienia się klimat. Uczennica uznała, że nie chodząc lekcje wpłynie na decyzje polityków. Do nastolatki dołączył jeden z nauczycieli. Greta Thunberg twierdzi, że ten rodzaj strajku to najlepszy sposób na zwrócenie uwagi zmiany klimatyczne i problemy środowiska.

Na czym polegał strajk? Dziewczynka siadała przed parlamentem i trzyma transparenty. Na jednym z nich widnieje napis: „Robię to, ponieważ wy, dorośli, spiep***liście moją przyszłość”.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY