Gowin: “ideologia LGBT sprzeczna z rozsądkiem”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

To jest ideologia – w moim przekonaniu – sprzeczna ze zdrowym rozsądkiem i z tradycyjnymi polskimi wartościami – powiedział wicepremier Jarosław Gowin w rozmowie z “Polsat News”.

Gowin był pytany o to, czy, jego zdaniem, ideologie gender i LGBT “są zagrożeniem dla polskich rodzin”.

–  Wierzę, że polskie społeczeństwo jest na tyle zdrowe moralnie i przywiązane do tych tradycyjnych wartości i zdrowego rozsądku, że ta ideologia nie będzie się w Polsce szerzyć i na tym z resztą polega rola polityków takich jak: Jarosław Kaczyński, Mateusz Morawiecki, Beata Szydło, czy także Jarosław Gowin – powiedział.

Abp Jędraszewski mocno w 80. rocznicę rosyjskiej agresji: „Znowu nam trzeba bronić Polski i Europy”

Chociaż w jego opinii parady ruchu LGBT są niemoralne, to jednak nie powinny być zakazywane.

W moim przekonaniu treść niesiona przez te marsze jest niemoralna. Natomiast żyjemy w demokratycznym społeczeństwie, każdy, kto działa w granicach prawa, powinien mieć możliwość demonstrowania swoich przekonań i dotyczy to także marszów równości – stwierdził wicepremier. 

Gowin odniósł się także do sprawy zawieszenia przez Uniwersytet w Toruniu prof. Aleksandra Nalaskowskiego za wypowiedź na temat ideologii LGBT.

– Uważam, że konstytucyjna zasada wolności słowa nie pozwala na wyciąganie dyscyplinarnych sankcji wobec prof. Nalaskowskiego – zaznaczył minister nauki i szkolnictwa wyższego.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY