Papież Franciszek: Módlmy się za rządzących i parlamentarzystów

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Ojciec Święty

Papież Franciszek / fot. Jeffrey Bruno, wikimedia commons

Podczas poniedziałkowej Mszy Świętej w Domu Świętej Marty w Watykanie, Papież Franciszek w krótkiej homilii powiedział, aby modlić się za rządzących państwami oraz za parlamentarzystów. Pouczył również, by nie stosować wobec przeciwników politycznych obelg, przekleństw i dyskredytacji.

Po letniej przerwie Papież Franciszek odprawił Mszę Świętą w Domu Świętej Marty w Watykanie. Podczas wygłoszonej homilii ustrzegł on polityków i księży katolickich w tym biskupów przed stosowaniem wulgarnego języka względem przeciwników politycznych oraz przed dyskredytacją.

Czytaj więcej: Imigrantka wzięła ślub z Włochem. Okazało się, że to deportowany wcześniej mężczyzna

Ojciec Święty zaapelował do wiernych, aby modlili się za rządzących – “Nie można ich zostawić samych, nie prosząc o to, by Bóg ich pobłogosławił. Jestem pewien, że ludzie nie modlą się za rządzących” – stwierdził.

“Kto z nas modlił się za rządzących? Kto z nas modlił się za parlamentarzystów, aby mogli się porozumieć i rozwijać dalej ojczyznę Wydaje się, że duch patriotyczny nie przenika do modlitwy” – pouczył Papież Franciszek wspominając niedawny kryzys rządowy we Włoszech.

“Chcę, aby w każdym miejscu ludzie modlili się, wznosząc do nieba czyste ręce, bez gniewu i bez polemik. Należy dyskutować, ale nie niszczyć drugiej osoby; modlić się za nią, za tego, kto ma inne zdanie niż ja” – zaznaczył Ojciec Święty.

Papież Franciszek wyjaśnił, że politykę brudzą ludzie swoimi grzechami – “Być może jest brudna, jak może być każde inne zajęcie. To my coś brudzimy, to nie ta rzecz jest brudna sama w sobie” – na koniec zachęcił jeszcze raz do modlitwy – “Musimy się nawrócić i modlić się za polityków wszystkich barw, wszystkich, modlić się za rządzących. Także rządzący powinni modlić się za swój lud”.

PAP/Interia

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY