Niemcy po raz kolejny otwierają się na imigrantów – przyjmą tysiące nachodźców

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Niemcy po raz kolejny otwierają się na imigrantów. Tym razem przyjmą jedną czwartą przybywających do Włoch. Jak podkreślają – mają nadzieję na to, że inne państwa przyłączą się do Niemiec.

O nowej decyzji rządu poinformował minister spraw wewnętrznych RNF, Horst Seehofer: “Niemiecki rząd jest gotów przyjmować 25 proc. migrantów, którzy docierają do Włoch drogą morską”. Konrety odnośnie ich sprowadzenia mają zapaść 23 września na Malcie, podczas spotkania szefów resortów spraw wewnętrznych RFN, Francji i Włoch.

Niemcy podkreślają, że decyzja o przyjęciu kolejnych imigrantów nie przeciąży polityki migracyjnej: “Rozmowy jeszcze trwają, ale jeśli wszystko zostanie tak, jak dotychczas ustaliliśmy, to możemy przyjąć 25 proc. ludzi uratowanych na morzu u wybrzeży Włoch. Istnieje oczekiwanie, że przyłączą się kolejne kraje”.

Zapowiedź rządu wywołała fale komentarzy oraz ostrą krytyką opozycji. “Otwartości i tolerancji nie można oddzielać od kontroli. Powinniśmy ułatwić imigrację fachowcom. Jednak migrantów, którzy nie mają prawa do azylu, powinniśmy konsekwentnie deportować. Nie będzie europejskiego rozwiązania tego problemu bez zmiany polityki Niemiec” – komentuje przewodniczący FDP Christian Lindner.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY