Wybuchy i pożar w saudyjskiej rafinerii Aramco

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ fot. staticflickr.com

Na wschodzie Arabii Saudyjskiej doszło do pożaru rafinerii należącej do koncernu Aramco w miejscowości Buquyaq. Wybuchy i kule ognia nie pochłonęły ofiar śmiertelnych. Pożar został obecnie ugaszony przez strażaków. W przeszłości rafineria była celem ataków terrorystycznych.

Wybuchy i pożar w rafinerii należącej do koncernu Aramco w Arabii Saudyjskiej z dotychczasowych informacji nie przyniosły ze sobą ofiar śmiertelnych oraz rannych osób. Strażacy zdążyli ugasić gorący i niebezpieczny żywioł.

Czytaj więcej: Jarosław Kaczyński: Izrael jest przyczółkiem naszej kultury [WIDEO]

Na portalach społecznościowych okoliczni mieszkańcy oraz inni użytkownicy zaczęli wypisywać informacje jakoby rafineria miała się stać celem ataku terrorystycznego. Ludzie dopatrują się w nim skoordynowanego ataku z dronów.

W przeszłości rafineria koncernu Aramco w miejscowości Buquyaq była celem ataku terrorystycznego. W 2006 roku grupa samobójców próbowała dokonać zamach. Czyn ten został w porę udaremniony.

Państwowy koncern określa kompleks jako największy na świecie do przerobu ropy naftowej. W placówce pracuje wiele obcokrajowców.

onet

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY