PSL wprost przyznaje, że trzyma Kukiza na smyczy i w razie problemów “zbuduje kojec”

Dodano   0  
  Loading

/ fot. wikipedia commons

Egzotyczna koalicja Kukiza i PSL nie zdaje egzaminu? Rzecznik ludowców wprost przyznał, że w razie jego zerwania się ze smyczy wybudują mu kojec.

Kukiz staje się maskotką ludowców? Do takich wniosków można dojść obserwując komentarze liderów PSL. “A co jeśli Kukiz ze smyczy się, za przeproszeniem, spuści?” – zapytał jeden z użytkowników Twittera. Na to pytanie odpowiedział rzecznik, Jakub Stefania, który wprost oświadczył, że będą temperować polityka: “Zbudujemy kojec”

Kukiz od dawna traci kontrolę i nie wytrzymuje krytyki wyborców. Na Twitterze wdaje się w dyskusję z wyborcami, którym nie podoba się decyzja o stracie z PSL. Na zarzuty o sprzedaż idei polityk odpowiedział dość ostro i starał się zwrócić uwagę na pozostałych kolegów z ugrupowania: “Dupy dali ci, którzy poszli do PiS w zamian za miejsce w Sejmie”

Zobacz także: Rzecznik SLD oskarża psa Jaruzelskiej o gwałt: “Nasikał mi do butów”

Nie tylko wyborcy nie akceptują wyboru Kukiza, ale również posłowie związani z jego ugrupowaniem. Wprost krytykują decyzję o starcie z list PSL. “Wśród ludzi wrze” – ostro odcinają się od wyborów Kukiza. Liderzy oddziałów świętokrzyskiego, poznańskiego, konińskiego, zdecydowali o odejściu z Kukiz’15.

Z ugrupowania odchodzą również kolejni posłowie. Niedawno z Kukiz’15 odszedł Tomasz Rzymkowski, Norbert Kaczmarczyk, Krzysztof Sitarski oraz Jerzy Kozłowski. Sam Rzymkowski ma też kandydować z list Prawa i Sprawiedliwości. Kaczmarczyk oraz Sitarski także mają kandydować z ramienia Prawa i Sprawiedliwości. Wcześniej na taki krok zdecydowała się Elżbieta Zielińska.

Dodano w Brak kategorii

POLECAMY