99-latka okradziona z oszczędności życia poruszyła serca Polaków. Tysiące wpłat od ludzi dobrej woli

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ AFP, Fot: Uwe Zucchi

99-latka, która została okradziona z oszczędności życia poruszyła serca tysięcy Polaków. Ludzie dobrej woli przekazali wsparcie finansowe, dzięki któremu staruszka nie będzie musiała się martwić o swój los.

Przypominamy, że kilka dni ttemu Polską wstrząsnęła historia Ewy Bebek. 99-latka z Bielska-Białej została okradziona z oszczędności życia. Nieznani sprawcy okradli kobietę w zeszły piątek. Niestety, kobieta została oszukana: “30 lat pracowałam, 30 lat oszczędzałam. Zabrali wszystko”.

Z pomocą kobiecie ruszyła Fundacja Serca dla Maluszka z Bielska Białej. Do tej pory zebrano już ogromną kwotę 444.924,16 zł – pieniądze nie zostaną przekazane kobiecie osobiście, ale cała kwota będzie do dyspozycji Pani Ewy.

Fundacja chce wyremontować mieszkanie kobiety. 99-latka utrzymuje jednak, że jej marzeniem jest odbudowa altanki na działce: “Żeby tu mieszkało młode małżeństwo, dzieci, ale po co mnie na chwilę? Jeszcze rok i będę miała sto lat. Nie można żyć ponad stówkę. A mnie to dobija, to, co mnie spotkało i nie wiem, czy jutro się obudzę”.

Policja nadal poszukuje sprawców. Policjanci utrzymują, że kobieta wpuściła sprawców do swojego mieszkania dobrowolnie. Ewa Bebek podkreśla jednak, że młodzi ludzie byli bardzo natarczywi i nie pozwolili jej wyjść z mieszkania, gdy chciała iść do sąsiadów po pomoc. Złodziejami okazali się natarczywi młodzi ludzie.

medianarodowe/uwaga/nczas
Dodano w Bez kategorii

POLECAMY