PiS załatwi jeszcze więcej imigrantów? Do Polski idzie nowa kadra z Indonezji

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ fot. wikimedia

Do Polski idzie nowa fala imigrantów – tym razem PiS chce przyciągnąć do Polski pracowników z Indonezji. Przedsiębiorcy już testują nową kadrę.

O sprawie pisze dzisiejsza “Rzeczpospolita”. O przyjęcie nowych imigrantow zaapelowali przedstawiciele branży AGD – twierdzą oni, że wciąż potrzeba dostępu do taniej siły roboczej.

“Z Ukrainy zatrudniamy już ok. 400 osób, widzimy, że chcą zostać i do Polski przenoszą się również ich rodziny, ale szukamy też innych możliwości” – powiedział “Rz” członek zarządu Amiki, która zatrudnia już 2,2 tys. osób.

Najwięksi zagraniczni producenci wysłali do premiera Morawieckiego list, w którym piszą o kłopotach z zatrudnieniem. Uzależniają oni wielkość nowych inwestycji od pracowników: “tak ważny czynnik, jak dostępność kadry pracowniczej, jest szczególnie istotny, mogący mieć rozstrzygający wpływ na lokowanie inwestycji”.

ZOBACZ TAKŻE: PiS nie pozostawia złudzeń: Wyższa pensja minimalna to lepsza sytuacja Ukraińców

Tymczasem dwa dni temu informowaliśmy, że Gowin chce ściągnąć do Polskich kolejnych Ukraińców, którzy mają się stać polską elitą. Polityk związany z PiS twierdzi również, że podniesienie pensji minimalnej przysłuży się głównie imigrantom.

PiS wprost przyznaje, że chce zatrzymać imigrantów w Polsce. „My naprawdę ich bardzo potrzebujemy do roli przyszłych przywódców – biznesu, państwa, świata kultury itd. – przekonywał Gowin. „Teraz powinniśmy robić wszystko, żeby ten model zmienić. Zatem już nie tania, a wykwalifikowana siła robocza”.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY