PiS nie pozostawia złudzeń: Wyższa pensja minimalna to lepsza sytuacja Ukraińców

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Ostatnio Gowin przyznał, że PiS chce ściągnąć do Polskich kolejnych Ukraińców, którzy mają się stać polską elitą. Tym razem wprost mówi, że podniesienie pensji minimalnej przysłuży się głównie imigrantom.

“Dzięki podniesieniu minimalnego wynagrodzenia ustabilizujemy sytuację około miliona pracowników ukraińskich” – powiedział wicepremier odnosząc się do pomysłu PiS nt. podniesienia pensji.

“Jeżeli chcemy, żeby oni tutaj pozostali, żeby tutaj zakładali swoje rodziny, żeby nie tylko pracowali, ale płacili podatki, to na pewno musimy zrobić jakiś ruch, żeby te wynagrodzenia dla pracowników ukraińskich były wyższe” – zaznacza Jarosław Gowin.

Co ciekawe Gowin odniósł się również do Żydów w Polsce: “Ale Polskość zawsze była pluralistyczną wspólnotą wartości. Na tę wspólnotę składaliśmy się przez wieki, nie tylko my, katolicy, ale także chrześcijanie innych wyzwań, prawosławni, mieszkający dzisiaj na Podlasiu, protestanci z Cieszyna. Nie potrafię sobie wyobrazić polskości bez judaizmu, bez tradycji muzułmańskich Tatarów i także bez licznych tradycji świeckich”

ZOBACZ TAKŻE: Gowin wprost o ściąganiu Ukraińców do Polski: Mogą być przyszłymi przywódcami

radiozet
Dodano w Bez kategorii

POLECAMY