Mimo utraty stanowiska za mieszkanie Kuchcińskiego ciągle płaci Sejm

Dodano   0  
  Loading

/ fot. TT/Marek Kuchciński

Za mieszkanie Kuchcińskiego ciągle płaci Sejm – pomimo tego, że polityk nie jest już marszałkiem podatnicy nadal płacą za jego lokum. Polityk nadal zajmuje mieszkanie w willi przy ul. Bacciarellego w Warszawie.

PiS działa w myśl zasady “pan płaci, pani płaci, my płacimy”? Mimo, że Kuchciński przestał pełnić funkcję marszałka to nadal zajmuje luksusowy apartament wynajęty w prezydenckim pałacyku. Polityk ma do dyspozycji 100-metrowe lokum, za które podatnicy płacą ponad 4 tysiące złotych.

O sprawie informuje “Rzeczpospolita”. Jak podaje gazeta – Kuchcińskiemu nie wystarczył apartament w hotelu sejmowym (z którego korzystali poprzednicy polityka, m.in. Bronisław Komorowski i Ewa Kopacz). Mieszkanie może być wynajmowane dla byłego marszałka aż do pół roku – mimo, że zgodnie z prawem powinien zwolnić lokum do dwóch miesięcy od zaprzestania pełnienia funkcji.

Jak tłumaczy gazeta – w uzasadnionych wypadkach można przedłużyć wynajem luksusowwego apartamentu o kolejne cztery miesiące: “co razem daje pół roku zajmowania mieszkania przysługującego ze względu na funkcję, której się już nie pełni”

rzeczpospolita
Dodano w Bez kategorii

POLECAMY