REKLAMA

Izrael chce anektować Dolinę Jordanu: „Ż. i wszystko jasne”

REKLAMA

Izrael chce anektować Dolinę Jordanu. Internauci wprost piszą co myślą po pomyśle premiera Netanjahu. „Ż. i wszystko jasne”, „Gdzie jest ONZ?”, „po co te całe trybunały i komisje, jak światem rządzi kasa” – ostro komentują na portalach społecznościowych.

„Ogłaszam dziś, że po ustanowieniu nowego rządu, mam zamiar zastosować suwerenność Izraela w Dolinie Jordanu i na terenach na północ od Morza Martwego” – powiedział Netanjahu we wtorkowym przemówieniu telewizyjnym.

Izrael podkreślił jednak, że zrobi to dopiero po konsultacji z USA: „Ogłoszenie planu będzie historyczną i wyjątkową okazją do zastosowania naszej suwerenności nad naszymi osadami w Judei i Samarii oraz w innych miejscach kluczowych dla naszego bezpieczeństwa, naszego dziedzictwa i naszej przyszłości” – zapowiedział premier.

Nie tylko interauci są oburzeni postępowaniem izraelskim polityków, także świat arabski wyraził zaniepokojenie słowami Netanjahu: „o byłoby rażące naruszenie prawa międzynarodowego, rażąca kradzież ziemi, czystki etniczne. To zniszczy nie tylko szansę na doprowadzenie do dwupaństwowości, ale także pogrzebie szanse na pokój” – powiedziała Hanan Aszrawi.

Głos zabrały także władze Jordanu, które uważają, że „aneksja części Zachodniego Brzegu Jordanu doprowadziłaby do przemocy w całym regionie”.

REKLAMA

Komentarze