Węgry żądają od UE powstrzymania imigracji i obrony Europy narodów

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Węgry chcą, aby Unia Europejska zmieniła politykę migracyjną – żądają nie tylko powstrzymania imigracji, ale też obrony Europy narodów.

Węgry konsekwentnie realizują swoją politykę ws. imigrantów i dążą do jej powstrzymania w Europie. Na forum Unii Europejskiej węgierski rząd już kilka razy ostro wypowiedział się na temat proimigracyjnych poglądów unijnych polityków.

Węgry wydały oświadczenie tuż po tym, jak Laszlo Trocsanyi stał się kandydatem na komisarza ds. polityki sąsiedztwa i rozszerzenia. Centrum Informacyjne Rządu podkreśliło, że ma zaufanie do nowej Komisji Europejskiej, ale jednocześnie ma też oczekiwania. Jest to m.in. powstanie nowej komisji, która będzie trzeźwo patrzeć na politykę migracyjną.

“Dlatego spodziewamy się, że proimigracyjne siły w Parlamencie Europejskim ze wszystkich sił będą próbować nie dopuścić do jego wybrania” – pisze Centrum Informacyjne Rządu.

ZOBACZ TAKŻE: Gowin wprost o ściąganiu Ukraińców do Polski: Mogą być przyszłymi przywódcami

Władze podkreśliły jednocześnie, że chcą obrony Europy narodów i wiary chrześcijańskiej. W piśmie CPI napisano także o oczekiwaniach wobec Brukseli, tj. podjęcia kroków do stabilizacji krajów bałkańskich i wzmocnienie więzi z nowymi krajami członkowskimi.

wgospodarce
Dodano w Bez kategorii

POLECAMY