Bosak ujawnia dlaczego media pomijają Konfederację. Takiego “argumentu” jeszcze nie użyto

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ fot. youtube.com

Wiceprezes Ruchu Narodowego, Krzysztof Bosak ujawnił dlaczego media nie zapraszają kandydatów Konfederacji. Okazuje się, że jako powód podawane są… sondaże.

Przypominamy, że Konfederacja została zarejestrowana jako ogólnopolski komitet startujący do październikowych wyborów parlamentarnych. Mimo tego jej kandydaci wciąż są pomijani w mediach. Nie można jednak tego powiedzieć o kandydatach, którzy startują z list pozostałych czterech komitetów.

Krzysztof Bosak ujawnia co jest powodem takiego stanu rzeczy. Jako “argument” media podają… sondaże. “W związku z poruszeniem w sieci wokół faktu, że @PolitykaInsight nie zaprosiła @KONFEDERACJA_ do pierwszej debaty otrzymałem dziś telefon od @andrzejbobinski. Przekazał informację, że PI zaprasza do dyskusji tylko komitety ze średnią sondażową większą niż 5%. My teraz mamy 4,8%”.

Zobacz także: SONDAŻ: PiS miażdży opozycję. Konfederacja protestuje: To cenzura i manipulacja

Jak podkreśla portal nczas.com – to pierwszy raz, gdy sondaże stają się argumentem w rękach mediów i są podawane jako powód do braku zaproszeń w programach publicystycznych. “Można je wykorzystać już oficjalnie jako narzędzie do walki z niewygodnymi ugrupowaniami politycznymi”.

nczas
Dodano w Bez kategorii

POLECAMY