Poseł Mieszkowski atakuje Narodowe Czytanie: „Akcja jest… szkodliwa”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Pixabay

Krzysztof Mieszkowski skrytykował Narodowe Czytanie. Według posła Nowoczesnej akcja jest szkodliwa społecznie.

Przypominamy, że Narodowe Czytanie to polska akcja społeczna propagująca znajomość literatury narodowej, w której obszerne fragmenty dzieł odczytywane są publicznie.

Podczas tegorocznej odsłony akcji Para Prezydencka zaproponowała do czytania  Nowele polskie. Prezydent Andrzej Duda z Małżonką dokonali wyboru z ponad stu propozycji tytułów przesłanych do Kancelarii Prezydenta. 

“Jest to wybór tekstów, których wspólnym mianownikiem jest polskość w połączeniu z treściami uniwersalnymi, refleksją nad człowiekiem i społeczeństwem. Ich zwięzła forma idzie w parze z mistrzostwem stylu i plastycznością, która pozostawia w umysłach czytelników niezapomniane wrażenia. (…) Dziś teksty te nie straciły nic ze swej aktualności” – napisał w specjalnym liście Prezydent RP Andrzej Duda.

„Kolejne narodowe czytanie. Czytanie od święta, czytanie na niby. Wbrew czytaniu. To czytanie szkodliwe, bo zwalnia z czytania. 63% Polaków nie czyta książek. Dlatego populistom łatwo manipulować nieczytającym społeczeństwem” – pisze poseł na Twitterze.

Uczestnictwo w tegorocznej odsłony kampanii zgłaszać mogą m.in. szkoły, biblioteki i wszystkie inne instytucje, które chciałyby zrealizować akcję w swoich miejscowościach.

twitter/prezydent.pl
Dodano w Bez kategorii

POLECAMY