Liderzy Konfederacji żądają wyjaśnień w sprawie izraelskiego systemu Pegasus

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Laptop.

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. unsplash.com

Podczas konferencji prasowej w Sejmie, liderzy Konfederacji zażądali od polskich władz wyjaśnień w sprawie systemu do inwigilacji Pegasus, który jest izraelskim produktem. Prezes Ruchu Narodowego Robert Winnicki odczytał również treść interpelacji poselskiej skierowanej do premiera Mateusza Morawieckiego.

Prezes Ruchu Narodowego oraz jeden z głównych liderów Konfederacji poseł Robert Winnicki odczytał podczas konferencji prasowej w Sejmie treść interpelacji skierowanej do premiera Mateusza Morawieckiego.

“Czy w latach 2015-2019 CBA lub inna podległa rządowi agencja zakupiła system Pegasus izraelskiej firmy lub jakikolwiek inny oprogramowanie służące do inwigilacji” – zapytał się Robert Winnicki.

Czytaj więcej: Warszawa: Żydzi zaatakowani przez imigrantów. Winnicki ostro do PiS

Innym pytaniem w poselskiej interpelacji jest to – “Czy osoba inwigilowana zostaje poinformowana po zakończeniu kontroli operacyjnej o fakcie, że była inwigilowana”.

Liderzy Konfederacji zdając sobie sprawę z wrażliwości tego sektora bezpieczeństwa, dlatego mówią o tym, aby polski rząd przestrzegał przepisy prawa – “Czynności wywiadowcze mają być sankcjonowane przez polski sąd, a nie przez system operacyjny kupiony z innego państwa”. – podkreślił Grzegorz Braun, prezes partii Konfederacji Korony Polskiej.

Materiał wideo z konferencji Konfederacji:

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY